Podsumowanie 2021 roku

2021 rok dobiega końca. Za nami 12 miesięcy, pełnych wydarzeń i rozmaitych aktywności. Dziękujemy karatekom, rodzicom i wszystkim sympatykom naszego klubu, za to, że wspólnie tworzymy historię naszej Akademii. Zapraszamy na krótkie podsumowanie najważniejszych wydarzeń 2021 roku.

Zgrupowanie kadry PUKT
Mocna ekipa karateków uczestniczyła w konsultacjach kadry Polskiej Unii Karate Tradycyjnego, które od 22 do 24 stycznia odbyły się w Dojo Stara Wieś.

Treningi online
W czasie zimowych ferii karatecy AKT prowadzili codziennie rano i wieczorem treningi online, w związku z ograniczeniami wynikającymi z trwającej pandemii.

Aktywne ferie z TAURON Areną Kraków
Karatecy AKT prowadzili zajęcia online w ramach akcji Aktywne ferie z TAURON Areną Kraków.

Obóz zimowy w Ochotnicy Górnej
W Ochotnicy Górnej, u podnóża Gorców spędziliśmy aktywnie dwa turnusy zimowego obozu (13-17 lutego oraz 17-21 lutego). Trenowało z nami 90 karateków, głównie młodzi zawodnicy kadry klubu.

Traditional Karate Games
27 lutego w Lublinie rozegrano Traditional Karate Games. W zawodach wystartowała liczna ekipa karateków z naszej Akademii. Zawodnicy AKT zdobyli 66 medali (24 złote, 24 srebrne i 18 brązowych).

Zgrupowanie z senseiem Włodzimierzem Kwiecińskim
28 lutego w Lublinie odbyło się zgrupowanie z senseiem Włodzimierzem Kwiecińskim 9 Dan. Wzięło w nim udział ponad 60 zawodników z Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków.

Egzaminy na stopnie uczniowskie
120 egzaminów przeprowadził sensei Paweł Janusz w Akademii Karate Tradycyjnego w Niepołomicach 12 marca.


Kurs mistrzowski
25-osobowa ekipa karateków AKT wzięła udział w Kursie Mistrzowskim i Kursie Sędziowskim PUKT. Szkolenie odbyło się od 5 do 7 marca 2021 w Dojo Stara Wieś.

Egzaminy na stopnie mistrzowski Dan
7 marca w Dojo Stara Wieś odbyły się egzaminy na stopnie mistrzowskie. Paulina Przewoźnik zdała na 2 Dan, Mariusz Chajec na 1 Dan.

Wratislavia Cup
20 marca we Wrocławiu odbył się turniej Wratislavia Cup. Karatecy AKT zdobyli 56 medali (27 złotych, 17 srebrnych i 12 brązowych).

Treningi online
W kwietniu, w związku z szalejącą pandemią nasi instruktorzy prowadzili codziennie treningi online dla naszych klubowiczów.

Wystawa w Parku Miejskim
W maju w Parku Miejskim w Niepołomicach stanęła wystawa zatytułowana „Projekt Dojo”. Jej bohaterami byli karatecy z Gruszek, którzy trenują karate pod okiem senseia Pawła Janusza. Mimo ograniczeń z jakimi się zmagają, wykazują prawdziwy hart ducha. Autorką wystawy była Agnieszka Regulicka, która towarzyszyła ćwiczącym na treningach oraz w wyjeździe do Dojo Stara Wieś.

Egzaminy na stopnie uczniowskie
Pod koniec maja w Dojo TAURON Arena Kraków odbyły się egzaminy na stopnie uczniowskie. Na wyższy stopień zdało 150 karateków.

Traditional Karate Games
15 maja, podczas kolejnego turnieju Traditional Karate Games, rozegranego w Dojo Stara Wieś nasi zawodnicy wywalczyli aż 70 medali (26 złotych, 29 srebrnych i 15 brązowych).

Pomerania Szczecin Cup
22 maja karatecy AKT wybrali się na drugi koniec Polski, by wystartować w zawodach Pomerania Szczecin Cup. Do domu wrócili z 22 medalami (10 złotych, 6 srebrnych i 6 brązowych).

Zbiórka dla Gambii
W maju Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków wspólnie ze Stowarzyszeniem Conviventia Mauri zorganizowała zbiórkę rowerów dla mieszkańców Gambii.

Zgrupowanie z senseiem Włodzimierzem Kwiecińskim
6 czerwca 40-osobowa ekipa karateków AKT Niepołomice-Kraków wybrała się do Płocka na zgrupowanie karate tradycyjnego z senseiem Włodzimierzem Kwiecińskim 9 Dan.

Mistrzostwa Polski
12 czerwca 2021 we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym w kateg.: junior mł., junior, młodzieżowiec, senior i weteran. Zawodnicy AKT wywalczyli 59 medali (22 złote, 16 srebrnych i 21 brązowych) i 7 czwartych miejsc.

Piknik AKT
15 czerwca zawodnicy Mistrzostw Polski spotkali się na pikniku przy Akademii Karate w Niepołomicach, by świętować sukcesy przy dobrym jedzeniu! Sensei Paweł Janusz podsumował starty, zaznaczył z czego jest zadowolony w występie swoich podopiecznych, a nad czym muszą jeszcze popracować.

Spotkanie z Anetą Zatwarnicką
Wyjątkowe spotkanie z wyjątkową osobą. 20 czerwca sensei Aneta Zatwarnicka z Zielonej Góry gościła w TAURON Arena Kraków. Uczestniczyła w pokazowym treningu z naszymi karatekami i miłej pogawędce. Organizatorem wydarzenia była nasza Akademia oraz Fundacja Promocji i Rozwoju Sportu Proland Sport.

Sensei Justo Gomez w Akademii
25 czerwca, Treningiem w Akademii w Niepołomicach rozpoczęliśmy kilkudniowe zgrupowanie karate tradycyjnego z senseiem Justo Gomezem 7 Dan.

Zgrupowanie z senseiem Justo Gomezem
Od 25 do 28 czerwca 2021 AKT Niepołomice-Kraków gościła senseia Justo Gomeza 7 Dan z Argentyny – świetnego instruktora i wielokrotnego mistrza świata w kumite. W zgrupowanie wzięło udział blisko 200 karateków z kilku klubów w Polsce.

Letnia Akademia Karate
Wakacje jak zwykle rozpoczęliśmy Letnią Akademią Karate. Już po raz 18. spotkaliśmy się na obozie w Niepołomicach, by razem trenować, bawić się i spędzać aktywnie czas. Letnia Akademia trwała od 28 czerwca do 3 lipca i uczestniczyło w niej 50 karateków.

Obóz letni w Ochotnicy Górnej
80 karateków wzięło udział w obozie treningowo-szkoleniowym, który odbył się od 13 do 18 lipca 2021 w Ochotnicy Górnej. W tym roku po raz pierwszy wybraliśmy się tam latem, by szlifować formę w otoczeniu natury, u podnóża Gorców.

I turnus Wakacji w Dojo
Od 19 do 23 lipca w Dojo w TAURON Arenie Kraków zorganizowaliśmy nasz pierwszy turnus Wakacji w Dojo. Codziennie, oprócz treningów karate, na uczestników czekały liczne atrakcje, m.in.: Ogród Doświadczeń im. St. Lema, GOair – Powietrzne Miasto Kraków, GOjump – Park trampolin, Krakow Arcade Museum – Interaktywne Muzeum Gier Wideo oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, basen AWF, zabawy w parku, gra terenowa itd.

Summer Camp nad morzem w Sianożętach
Letni obóz w Sianożętach – Summer Camp 2021 zgromadził rekordową ilość uczestników – aż 250 osób. Byli z nami też karatecy z Klubu Karate Tradycyjnego Kumade – Toruń oraz zawodnicy kadry Polskiej Unii Karate Tradycyjnego. Karatecy Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków do Sianożęt wybrali się już po raz dziewiąty. Spędzili tam 10 aktywnych dni, od 30 lipca do 9 sierpnia 2021.

Letnie Gasshuku
31-osobowa ekipa karateków AKT uczestniczyła w letnim Gasshuku, które odbyło się od 11 do 15 sierpnia 2021 w Dojo Stara Wieś. Pod koniec zgrupowania 5 karateków AKT przystąpiło do egzaminów na stopnie mistrzowskie Dan.

Egzaminy na stopnie mistrzowskie Dan
14 sierpnia, w czasie Gasshuku w Dojo Stara Wieś 5 karateków AKT przystąpiło do egzaminów na stopnie mistrzowskie Dan. Na stopień mistrzowski 1 Dan promocję otrzymali:Kinga Jaworek, Anastasija Avramenko, Mieszko Luberda oraz Jakub Suś. Na 2 Dan promocję otrzymał Jan Bednarz.

II turnus Wakacji w Dojo
Na drugim turnusie Wakacji w Dojo spotkaliśmy się od 16 do 20 sierpnia.Karatecy nie tylko codziennie trenowali, ale też zwiedzali Kraków i jego atrakcje.

III turnus Wakacji w Dojo
III turnusem Wakacji w Dojo, który zorganizowaliśmy od 23 do 27 sierpnia, zakończyliśmy tegoroczne wakacyjne aktywności. Karatecy podczas stacjonarnego obozu jak zwykle świetnie się bawili, trenowali i spędzali aktywnie i ciekawie czas.

Mistrzostwa Polski Dzieci
11 września 2021 w Zielonej Górze odbyły się Mistrzostwa Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym. 50-osobowa ekipa naszych najmłodszych zawodników zaliczyła świetny występ w zawodach, zdobywając 61 medali (21 złotych, 14 srebrnych i 26 brązowych).

Zgrupowanie z senseiem Włodzimierzem Kwiecińskim
12 września 2021 sensei Włodzimierz Kwieciński 9 Dan poprowadził zgrupowanie karate tradycyjnego. Wzięła w nim udział mocna ekipa karateków z naszej Akademii (ponad 40 osób).

Sensei Justo Gomez ponownie w Polsce
24-osobowa ekipa karateków Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice wzięła udział w zgrupowaniu z senseiem Justo Gomezem 7 Dan (Argentyna), które odbyło się od 17 do 19 września 2021 w Dojo Stara Wieś.

Sensei Justo Gomez w Akademii w Niepołomicach
Po zakończonym zgrupowaniu w Dojo Stara Wieś sensei Justo Gomez gościł jeszcze kilka dni w Niepołomicach i poprowadził kilka treningów dla karateków AKT.

Puchar Europy ITKF w Portugalii
Świetny start w Pucharze Europy ITKF w Karate Tradycyjnym zaliczyli karatecy Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków. W zawodach rozegranych 23 października 2021 w Portugalii (Porto) zdobyli 13 medali (3 złote, 4 srebrne i 6 brązowych).

Ronin Cup
23 października 2021 w Głuchołazach rozegrano Ronin Cup – Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny w Karate Tradycyjnym. Nasi karatecy wywalczyli 71 medali (30 złotych , 23 srebrne i 18 brązowych).

Resovia Karate Cup
6 listopada w Rzeszowie odbyły się zawody Resovia Karate Cup. Karatecy AKT wywalczyli 49 medali (19 złotych, 18 srebrnych i 12 brązowych). Gratulujemy owocnych startów!

Andrzejkowa Noc Przebierańców
27 listopada spotkaliśmy się w Akademii w Niepołomicach na Andrzejkowej Nocy Przebierańców. We wspólnej zabawie, która trwała do 28 listopada wzięło udział blisko 100 karateków.

Światowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami – Festiwal Karate-Do
3 i 4 grudnia nasza Akademia zorganizowała Festiwal Karate-Do dla osób niepełnosprawnych. Przy okazji Światowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami do Krakowa zjechali karatecy z kilku klubów w Polsce, by wziąć udział w pokazach i rywalizacji.

Turniej Mikołajkowy
4 grudnia w Hali 100-lecia KS Cracovia w Krakowie zorganizowaliśmy nasz 16. Turniej Mikołajkowy w Karate Tradycyjnym.

Zmagania osób z niepełnosprawnościami
Podczas naszego Turnieju Mikołajkowego po raz pierwszy wystąpiły również osoby z niepełnosprawnościami. Ich pokazy wzbudziły wiele emocji i wywołały gromkie brawa wśród publiczności.

Kurs Mistrzowski
19-osobowa ekipa karateków AKT wzięła udział w Kursie Mistrzowskim, który Polska Unia Karate Tradycyjnego zorganizowała od 17 do 19 grudnia w Dojo Stara Wieś.

Egzaminy na stopnie uczniowskie
10 grudnia odbyły się egzaminy w Akademii w Niepołomicach, 21 grudnia w Kobylu, a 22 grudnia w Dojo w TAURON Arenie Kraków. W sumie na kolejny stopień uczniowski zdało ponad 300 osób.