Podsumowanie 2020 roku

Kolejny rok za nami! Dziękujemy karatekom, rodzicom i wszystkim sympatykom naszego klubu, za to, że byliście z nami. To dzięki Wam możemy wspólnie tworzyć historię naszej Akademii. Zapraszamy na krótkie podsumowanie najważniejszych wydarzeń mijających 12 miesięcy.

ORSZAK TRZECH KRÓLI
6 stycznia karatecy Akademii Karate Tradycyjnego uczestniczyli w niepołomickim Orszaku Trzech Króli.

WRĘCZENIE WYRÓŻNIEŃ
17 stycznia spotkaliśmy się w Akademii w Niepołomicach, by podsumować rok startowy 2019. Sensei Paweł Janusz i sensei Michał Janusz wręczyli zawodnikom kadry klubu wyróżnienia i bony podarunkowe za osiągnięcia sportowe.

I TURNUS OBOZU W OCHOTNICY GÓRNEJ
Od 25 do 29 stycznia trwał pierwszy turnus obozu w Ochotnicy Górnej.

FERIE W DOJO
Podczas Ferii w Dojo zorganizowanych w Akademii w Niepołomicach od 27 do 31 stycznia uczestniczyło kilkadziesiąt karateków z naszego klubu.

TRADITIONAL KARATE GAMES
2 lutego w Lublinie rozegrano pierwszy turniej Traditional Karate Games. Wystartowała w nim mocna ekipa karateków AKT zdobywając 37 medali (17 złotych, 8 srebrnych, 12 brązowych).

II TURNUS OBOZU W OCHOTNICY GÓRNEJ
W lutym zakończył się nasz drugi obóz w Ochotnicy Górnej (29 stycznia – 2 lutego). W sumie podczas obu turnusów u podnóża Gorców trenowało blisko 80 karateków.

FERIE W DOJO
Od 3 do 7 lutego trwał drugi turnus Ferii w Dojo – tym razem w TAURON Arenie Kraków. Uczestniczyło w nim kilkadziesiąt karateków.

OBÓZ NARCIARSKI
Trzecim obozem zimowym naszej Akademii podczas ferii był obóz narciarski w Kluszkowcach. Trwał od 2 do 7 lutego i uczestniczyło w nim 50 osób.

480 EGZAMINÓW
Sensei Paweł Janusz przeprowadził w sumie 480 egzaminów w lutym – 180 egzaminów w Łapanowie (18 lutego), 160 egzaminów w Akademii w Niepołomicach (21 lutego) i 140 egzaminów w TAURON Arenie Kraków (27 lutego).

KURS MISTRZOWSKI PUKT
28-osobowa ekipa karateków Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków uczestniczyła w weekendowym Kursie Mistrzowski (28 lutego -1 marca 2020) w Dojo Stara Wieś.

WRATISLAVIA CUP
7 marca karatecy AKT wystartowali w zawodach Wratislavia Cup we Wrocławiu. Turniej zakończył się kolejnym sukcesem, nasi zawodnicy wrócili do Niepołomic z workiem medali.

TRENING Z BRAZYLIJCZYKAMI
9 marca brazylijscy i niepołomiccy karatecy wspólnie trenowali w Akademii w Niepołomicach. W niepołomickim Dojo gościł sensei Paolo Afonso (karate world champion, UFC coach, MMA) wraz z synami.

POCZĄTEK TRENINGÓW ONLINE
23 marca przeprowadziliśmy pierwszy trening online dla karateków z naszego klubu, w związku z pandemią koronawirusa i zakazem spotykania się na sali treningowej.

TRENINGI ONLINE
Treningi online prowadziliśmy przez 10 tygodni. Przed ekranem gromadziły się setki karateków dziennie. Nasi instruktorzy prowadzili po około 30 treningów online tygodniowo dla wszystkich grup wiekowych – od przedszkolaków po posiadaczy czarnych pasów.

MIĘDZYNARODOWY TRENING ONLINE
27 kwietnia sensei Paweł Janusz poprowadził międzynarodowy trening WTKF dla ponad 300 karateków z 19 państw.

KURS SĘDZIOWSKI ONLINE
W maju karatecy AKT szkolili się na kilku spotkaniach online w ramach kursu sędziowskiego Polskiej Unii Karate Tradycyjnego.

TRENINGI ONLINE Z BRAZYLIJCZYKAMI
5 maja na wspólnym treningu online prowadzonym przez senseia Pawła Janusza spotkało się kilkaset karateków z Polski i Brazylii.

TRENINGI ONLINE
Do końca maja nasi instruktorzy prowadzili treningi online dla wszystkich grup karateków ćwiczących w naszym klubie.

WOLONTARIAT W DOJO STARA WIEŚ
W maju i czerwcu wybraliśmy się do Dojo Stara Wieś, by wesprzeć ośrodek w trudnym czasie pandemii w pracach porządkowych.

KURS MISTRZOWSKI PUKT
Karatecy AKT uczestniczyli w Kursie Mistrzowskim Polskiej Unii Karate Tradycyjnego, który odbył się 12-14 czerwca 2020 w Europejskim Centrum Budo – Dojo Stara Wieś. Na zgrupowanie zjechało 70 karateków z 19 klubów w Polsce.

LETNIA AKADEMIA KARATE
Od 29 czerwca do 3 lipca w Niepołomicach trwała Letnia Akademia Karate. Obóz zorganizowaliśmy już po raz siedemnasty, choć tym razem w nieco zmienionej formule. Dzieci nie nocowały w niepołomickiej podstawówce, jak do tej pory, tylko spotykały się codziennie o 8.00 rano, by razem z innymi karatekami do godz. 18.00 aktywnie spędzić czas.

PÓŁKOLONIA KARATE
Od 13 do 17 lipca w TAURON Arenie Kraków trwała nasza pierwsza wakacyjna półkolonia karate, w której uczestniczyło 30 osób.

OBÓZ NAD MORZEM
Już po raz ósmy spędziliśmy 10 aktywnych dni (od 18 do 28 lipca 2020) nad morzem w Sianożętach. W wakacyjnym obozie wzięło udział 120 karateków.

ZGRUPOWANIE KADRY
Karatecy AKT wzięli udział w zgrupowaniu kadry seniorów, młodzieżowców, juniorów i juniorów młodszych Polskiej Unii Karate Tradycyjnego, które od 8 do 11 sierpnia trwało w Dojo Stara Wieś.

GASSHUKU
Liczna ekipa AKT uczestniczyła w Gasshuku 2020 zorganizowanym przez PUKT od 12 do 16 sierpnia w Dojo Stara Wieś. W wydarzeniu wzięło udział w sumie 150 uczestników z 24 klubów.

13 EGZAMINÓW DAN
Podczas Gasshuku aż 13 karateków AKT przystąpiło do egzaminów na stopnie mistrzowskie DAN. 6 spośród nich zdobyło swój pierwszy czarny pas (1 DAN). Ponadto nasi senseiowie zdali na kolejny stopień mistrzowski!

ZGRUPOWANIE KADRY DZIECI
Najmłodsi karatecy AKT uczestniczyli w zgrupowaniu kadry dzieci Polskiej Unii Karate Tradycyjnego, które odbyło się od 17 do 20 sierpnia w Dojo Stara Wieś.

PÓŁKOLONIE KARATE
W sierpniu w TAURON Arenie Kraków zorganizowaliśmy dwa kolejne turnusy półkolonii karate (3-7 sierpnia, 24-28 sierpnia), w których wzięło udział 70 uczestników.

TRADITIONAL KARATE GAMES
Z workiem medali wrócili nasi karatecy z Grodziska Mazowieckiego, gdzie 12 września wzięli udział w Traditional Karate Games.

MISTRZOSTWA POLSKI PUKT
19 września we Wrocławiu odbyły się I Mistrzostwa Polski Polskiej Unii Karate Tradycyjnego i XIII Puchar Mistrza – turniej karate tradycyjnego poświęcony pamięci Senseia Hidetaki Nishiyamy. Karatecy AKT potwierdzili klasę i zdobyli w sumie 51 medali (22 złotych, 16 srebrnych, 13 brązowych oraz 5 czwartych miejsc).

TRADITIONAL KARATE GAMES
10 października nasi karatecy wystartowali w finałowych rozgrywkach Traditional Karate Games w Płocku.

RODZINNY WEEKEND W STAREJ WSI
Blisko 90 osób uczestniczyło w naszym Rodzinnym weekendzie, który zorganizowaliśmy w Europejskim Centrum Budo – Dojo Stara Wieś od 9 do 11 października 2020.

PUCHAR POLSKI DZIECI
24 i 25 października 2020 karatecy Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków wystartowali w Pucharze Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym. Impreza, pomimo trudnego czasu, zgromadziła liczną grupę naszych młodych zawodników, którzy świetnie się zaprezentowali, obstawiając podium w wielu konkurencjach.


MALI WSPANIALI
Zrealizowaliśmy program “Mali wspaniali”, w którym wzięło udział 500 dzieci.

EGZAMINY NA STOPNIE UCZNIOWSKIE
Pod koniec listopada przeprowadziliśmy ponad 100 egzaminów na stopnie uczniowskie w Dojo w TAURON Arenie Kraków (26 listopada) i w Akademii w Niepołomicach (27 listopada).

ZMAGANIA MIKOŁAJKOWE NA TRENINGACH
Nie mogliśmy zorganizować Turnieju Mikołajkowego w takiej formie jak dotychczas – w związku z pandemią – dlatego zmagania mikołajkowe przeprowadziliśmy w grudniu na treningach, w mniejszych grupach.