Open Traditional Karate-Do World Cup 2022

Rewelacyjny wynik osiągnęli zawodnicy AKT podczas Open Traditional Karate-Do World Cup – międzynarodowych zawodów karate tradycyjnego (dla wszystkich kategorii wiekowych), rozegranych 27 i 28 maja we Wrocławiu. Karatecy Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków przywieźli ze sobą aż 110 medali oraz puchar dla najlepszego klubu zawodów.

Zawodnicy AKT w kategoriach od juniora młodszego do mastersa wywalczyli 38 medali (14 złotych, 10 srebrnych oraz 14 brązowych). Z kolei najmłodsi wojownicy zdobyli aż 72 medale (21 złotych, 20 srebrnych oraz 31 brązowych).

W zawodach wystartowało 600 zawodników z 35 klubów. Do Wrocławia zjechali karatecy z kilku krajów z: Armenii, Argentyny, Peru, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Chorwacji i Polski. Najliczniejszą grupę z zagranicy stanowili zawodnicy z Armenii.

Na zawodach gościł sensei Justo Gomeza 7 Dan z Argentyny oraz sensei Włodzimierz Kwieciński 9 Dan, prezydent World Traditional Karate-Do Federation.

Tuż przed rozpoczęciem startów sensei Justo Gomez wraz z Pawłem Januszem, prezesem Polskiej Unii Karate Tradycyjnego poprowadzili krótki trening, by rozgrzać i zmotywować zawodników do walki.

Pierwszego dnia na 4 matach przez 10 godzin rywalizowali starsi zawodnicy. Drugi dzień zawodów należał do najmłodszych karateków.

W generalnej klasyfikacji klubowej zwyciężyła Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków zdobywając podczas zawodów 215 punktów. Drugie miejsce przypadło reprezentantom Armenii, którzy wywalczyli 125 punktów. Na trzecim miejscu z liczbą punktów 52 uplasowała się Akademia Sportu Chikara w Rzeszowie, a tuż za nią Akademia Budo i Rozwoju Osobowości z Zielonej Góry z wynikiem 48 punktów.