Obóz narciarski w Kluszkowcach

Trzecim obozem zimowym naszej Akademii podczas tegorocznych ferii był obóz narciarski w Kluszkowcach. Trwał od 2 do 7 lutego i uczestniczyło w nim 50 osób.

W czasie pobytu większość czasu poświęcaliśmy na naukę i doskonalenie jazdy na nartach i snowboardzie, ale codziennie był też czas na treningi karate. Mieszkaliśmy w ośrodku usytuowanym tuż przy stacji narciarskiej. Warunki do zjazdów były bardzo dobre. Piękna pogoda i bajkowe widoki towarzyszyły nam przez większość pobytu.

Białemu szaleństwu oddawaliśmy się podzieleni na kilka grup. Grupa „speed”, czyli najbardziej wprawieni, jeździli z senseiem Pawłem Januszem. Młodszych opieką otoczył sensei Michał Janusz. Z kolei sensei Wiktor Staszak, który jest również instruktorem narciarstwa, uczył początkujących. Miłośnicy snowboardu tworzyli oddzielną grupę, o którą dbał Artur – instruktor snowboardu.

Treningi karate odbywały się albo w ośrodku albo na pobliskiej hali sportowej. W czasie pobytu obozowicze nauczyli się kata nijushiho wraz z aplikacją.

Wybraliśmy się też na termy. Na basenach był to czas na relaks, zabawę, ale i regenerację po bardzo aktywnych dniach.

Niektórzy przyjechali na obóz nie umiejąc w ogóle jeździć na nartach. Jednak już po kilku lekcjach u senseia Wiktora złapali bakcyla i pod koniec obozu jeździli samodzielnie. Pozostali w tym czasie podszkolili technikę zjazdu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za dobrą energię i wspaniały czas na obozie.

Kluszkowce 2020