Noc w Akademii za nami

Pierwsza historyczna noc w Akademii za nami. W czwartkowe popołudnie, 28 grudnia, do naszego niepołomickiego Dojo zjechało ponad 100 karateków – z poduszkami i śpiworami.

Dzieci rozlokowały się w różnych częściach budynku – miejsca było sporo, bo korzystaliśmy też z sal działającego przy Akademii przedszkola. Dla młodych karateków była to niecodzienna okazja, by spędzić czas w Dojo nieco inaczej niż zazwyczaj. I choć pobyt szybko minął, wypełniło go wiele atrakcji.

Rozpoczęliśmy wspólnym treningiem. Na jednej sali zgromadzili się posiadacze wszystkich kolorów pasa – od białego po czarny. Po zakończeniu treningu zjedliśmy wspólnie kolację. Towarzyszył jej świąteczny klimat i śpiew kolęd. Obejrzeliśmy też kilka krótkich filmów o tematyce karate.

Potem przyszedł czas na sportowe podsumowanie roku. Sensei Paweł wręczył zawodnikom wyróżnienia za wyniki osiągnięte w 2017 roku. Sam też otrzymał podziękowania od starszych karateków za czas poświęcony na przygotowania do zawodów i opiekę trenerską.

Jako że karatecy mieli wciąż dużo energii, spożytkowaliśmy ją na dyskotece. Bawiliśmy się przy dźwiękach największych przebojów. Po wspólnych tańcach każdy udał się do swojego śpiwora.

Następnego dnia przed południem, rodzice odebrali swoje pociechy.