Niepołomicka Gala Sportu

Naszych karateków wyróżniono dziś podczas Niepołomickiej Gali Sportu! Nagrody powędrowały do 32 zawodników AKT. Ponadto, sensei Paweł Janusz odebrał wyróżnienie specjalne za tytuł Ambasadora Sportu w Gambii.

Uroczystość już po raz szósty odbyła się w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa. Zawodnicy AKT, jak co roku, stanowili najliczniejszą grupą nagrodzonych mieszkańców gminy Niepołomice. Najmłodszych uhonorowano za świetne starty podczas Pucharu Świata Dzieci w Wilnie (skąd wrócili z 68 medalami) i Pucharu Polski Dzieci w Gdańsku (40 medali).

Za wyniki z mistrzostw Polski nagrodzono naszych juniorów: Dawida Nowaka i Norberta Libiszewskiego oraz Igę Dumieńską, która dodatkowo triumfowała w Kanadzie na mistrzostwach świata.

Seniorzy: Paweł Janusz, Michał Janusz, Katrin Kargbo, Anna Mleko, Joanna Musiał, Paweł Tomasik, Dawid Wnęk, Jan Bednarz i Kacper Dumieński – odebrali nagrody za medale mistrzostw Polski i mistrzostw świata w Kanadzie.

Kulminacją Gali było przyznanie prestiżowych nagród. Wyróżnienie specjalne powędrowało w tym roku do senseia Pawła Janusza, którego doceniono za współpracę z afrykańskim krajem. Dokładnie rok temu szef AKT wyruszył do Bandżul, gdzie prowadził treningi dla tamtejszych karateków i spotykał się z władzami kraju, a na koniec mianowano go ambasadorem sportu w Gambii.

W przerwie między wyróżnieniami pokaz taneczno-gimnastyczny zaprezentowała Maja Salamaga, dziewięciolatka z Zabierzowa Bocheńskiego. Z kolei szachiści Gońca Staniątki rozegrali partię szachów błyskawicznych. Goście obejrzeli ją na ekranie, a pojedynek skomentował trener Stanisław Turecki.

Na niepołomicką Galę Sportu przybyło liczne grono gości, sympatyków sportu i oczywiście samych sportowców. Sala widowiskowa MCDiS wypełniła się po brzegi jeszcze przed rozpoczęciem wydarzenia.

W sumie nagrodzono ponad 80 zawodników reprezentujących takie dyscypliny jak: karate tradycyjne, piłka nożna, badminton, karate kyokushin, szachy, koszykówka, bieganie, kolarstwo, jazda konna.

Dziękujemy Gminie Niepołomice za wyróżnienia!

Niepołomicka Gala Sportu - 5 lutego 2019