Niepołomicka Gala Sportu


Ponad 30 karateków Akademii Karate Tradycyjnego nagrodzono podczas V Niepołomickiej Gali Sportu. Nasi zawodnicy odebrali też dwie prestiżowe nagrody – tytuł Młodzieżowego Sportowca Roku oraz Drużyny Roku. Uroczystość odbyła się 6 lutego w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa.

Zawodnicy AKT, jak co roku, zdominowali scenę. Byli najliczniejszą grupą nagrodzonych mieszkańców gminy Niepołomice. Najmłodszych uhonorowano za świetne starty podczas Pucharu Europy w Lublinie i Pucharu Polski Dzieci w Łodzi. Wyróżnienie za wyniki podczas Mistrzostw Polski i Europy juniorów otrzymali: Natalia Janusz, Iga Dumieńska, Katarzyna Żuchowska i Dawid Nowak.

Wśród seniorów nagrody odebrali: Katrin Kargbo, Anna Mleko, Joanna Musiał, Paweł Tomasik, Dawid Wnęk i Kacper Dumieński – medaliści mistrzostw Polski i mistrzostw Europy w Rumunii.

Kulminacją Gali było przyznanie prestiżowych wyróżnień. Nowością w tym roku były nominacje do nagród specjalnych. Karatecy AKT zostali nominowani w aż czterech kategoriach: sensei Paweł Janusz do tytułu Trenera Roku, Paweł Tomasik do tytułów Młodzieżowy Sportowiec Roku oraz Sportowiec Roku, a także nasza męska drużyna kata (Paweł Tomasik, Wiktor Staszak i Konrad Irzyk) do tytułu Drużyna Roku. Ostatecznie zwyciężyliśmy w dwóch kategoriach.

Paweł Tomasik został Młodzieżowym Sportowcem Roku. 2017 rok był najlepszym w jego dotychczasowej karierze sportowej. W najważniejszych zawodach – mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Europy w Rumunii oraz w międzynarodowych turniejach karate na Syberii i na Malcie – wywalczył w sumie 18 medali!

Ponadto, Paweł wraz z Wiktorem Staszakiem i Konradem Irzykiem odebrali tytuł Drużyna Roku – za zdobycie złotego medalu w kata drużynowym podczas Mistrzostw Europy w Rumunii.

W przerwie między wyróżnieniami, zespół Junior Dance, prowadzony przez Katrin Kargbo, miał okazję zaprezentować energiczny pokaz tańca.

Publiczność szczelnie wypełniła salę widowiskową MCDiS.  Oprócz zaproszonych gości i sympatyków sportu na Gali gościli oczywiście sami sportowcy. Nagrodzono ponad 100 zawodników reprezentujących takie dyscypliny jak: karate tradycyjne, piłka nożna, badminton, karate kyokushin,  szachy, koszykówka, bieganie, kolarstwo, jazda konna.

Dziękujemy Gminie Niepołomice za wyróżnienia!

Pełna relacja z Gali Sportu niebawem ukaże się na www.wiadomosci.niepolomice.eu.

Niepołomicka Gala Sportu, 6 lutego 2018