Najlepsi w Mistrzostwach Polski

24 medale wywalczyli karatecy AKT podczas XXX Mistrzostw Polski w Tradycyjnym Karate-Do. W tym roku do zawodników niepołomickiego klubu powędrowało aż 12 tytułów Mistrzów Polski. Zawody rozegrano 21 i 22 czerwca w lubelskiej Hali Globus.

Tegoroczne mistrzostwa Polski różniły się od ubiegłych. Zawodnicy musieli najpierw przejść eliminacje wojewódzkie i zająć z nich miejsca medalowe, żeby uzyskać prawo startu. W MP wzięło udział niemal 300 zawodników z całego kraju.

Tytuł Mistrza Polski w fukugo, kolejny rok z rzędu, obronił Wiktor Staszak. Złoto wywalczył też w drużynie kata wraz z Pawłem Tomasikiem i Konradem Irzykiem. Konrad okazał się najlepszy również w kata indywidualnym.

Tytuł obroniły też seniorki: Katrin Kargbo, Anna Mleko i Joanna Musiał, które wystartowały już 12 rok z zrzędu w konkurencji kata drużynowe (w niezmienionym składzie). W Lublinie wywalczyły swój 10 złoty medal w karierze.

Iga Dumieńska kolejny rok z rzędu została mistrzynią Polski w kata indywidualnym. Złoto zdobyła też w fukugo. Podobnie jak Wiktor Staszak, wywalczyła w tych zawodach aż 5 medali.

Bezkonkurencyjni w fukugo okazali się również Joanna Łyżwińska i Arkadiusz Wilkosz.

W mistrzostwach Polski zadebiutowała Julia Pogorzelska, która w tym roku przeszła do kategorii junior młodszy. Sięgnęła po najwyższe trofeum w kata indywidualnym oraz wspólnie z Wiktorem Januszem (również debiutował w MP) w enbu.

Jestem bardzo zadowolony ze startu naszych karateków. Pokazali serce do walki i mimo że było sporo szans na więcej to i tak wynik jest wspaniały. Dumny jestem z każdego medalu, ale najbardziej z tych 12 złotych. 12 tytułów Mistrza Polski to wynik, jakiego nie osiągnął żaden inny klub – przyznał trener Paweł Janusz. – Tydzień wcześniej nasze dzieciaki dokonały niemożliwego zdobywając 52 medale w Pucharze Polski Dzieci. Teraz starsi wywalczyli 24 krążki w najważniejszych krajowych zawodach – dodaje.

Wyjazd na zawody był dofinansowany ze środków Gminy Niepołomice.

Szczegółowe wyniki – 24 medale (12 złotych, 6 srebrnych i 6 brązowych)