Lublin zdobyty!

Puchar Europy Dzieci i I Klubowe Mistrzostwa Europy zakończyliśmy pięknym wynikiem 33 medali! Ekipa AKT ponownie zdominowała podium. Zawodnicy przywieźli 13 złotych, 10 srebrnych i 10 brązowych krążków oraz 11 czwartych miejsc (29 wywalczyły dzieci, 4 zdobyli starsi podczas klubowych mistrzostw). Zawody rozegrano 21 i 22 października w lubelskiej Hali Globus.

V Puchar Europy Dzieci zgromadził 600 zawodników z kilku państw. Dla najmłodszych reprezentantów Akademii była to najważniejsza impreza tego roku. Spisali się świetnie. Polska od dawna wiedzie prym w Europie, zawodnicy są bardzo dobrzy technicznie. Jednak coraz lepiej wypadają też dzieci z innych krajów. Poziom tych zawodów był bardzo wysoki. Tym bardziej cieszy fakt, że karatecy AKT zdobyli podczas Pucharu najwięcej medali. Nie było klubu z Polski, ani z zagranicy, który osiągnąłby lepszy wynik.

Gratulujemy naszym zawodnikom i są to w pełni zasłużone brawa. Na ten sukces ciężko pracowali przez ostatnie kilka tygodni. Szlifowali formę z senseiami Michałem Januszem i Pawłem Januszem. Od poniedziałku do niedzieli po kilka godzin dziennie. To zwycięstwo to zasługa nie tylko ciężkiej pracy zawodników, profesjonalnej opieki trenerskiej, ale też dużego zaangażowania rodziców, którzy poświęcili wiele czasu w tygodniu i w weekendy, by dowozić dzieci na treningi.

Na tym nie koniec udanych startów AKT. Zmaganiom dzieci w Lublinie towarzyszyły Otwarte Klubowe Mistrzostwa Europy w Tradycyjnym Karate-Do. Pierwszy raz zorganizowano zawody w klubowej formule. Ekipa AKT zdobyła 4 medale i 1 czwarte miejsce.

Złoto wywalczyły nasze żeńskie i męskie drużyny kata: Katrin Kargbo, Anna Mleko, Joanna Musiał oraz Paweł Janusz, Wiktor Staszak i Konrad Irzyk. Dodatkowo, złoto w kumite wywalczyła drużyna kumite: Dawid Wnęk, Kacper Dumieński i Jan Bednarz, a brąz: Wiktor Staszak, Paweł Tomasik i Konrad Irzyk.

Czwarte miejsce w kata zajęła druga ekipa kata: Paweł Tomasik, Dawid Wnęk i Kacper Dumieński.

Klubowe mistrzostwa rozegrano tylko w konkurencjach drużynowych. Były to pierwsze tego typu zawody. Organizatorzy mają nadzieję, że na stałe zagoszczą w kalendarzu europejskich rozgrywek. Kolejna edycja planowana jest na marzec przyszłego roku w Belgradzie.

Dla zawodników AKT był to dobry trening przed listopadowymi Mistrzostwami Europy w Rumunii. Wszyscy zostali powołani przez Polski Związek Karate Tradycyjnego do reprezentowania kraju na tych – najważniejszych w tym roku – zawodach.

fot. Maciej Datka


Wyniki Pucharu Europy Dzieci:

ZŁOTY MEDAL
Kata indywidualne
– Karolina Kosek
– Patryk Kosek
– Bartłomiej Kochan
– Aleksandra Nalepa
– Julia Pogorzelska
– Mieszko Luberda
– Kuba Azierski
Kata drużynowe
– Izabela Datka, Wioletta Wideł, Klaudia Dziedzic
– Kinga Jaworek, Aleksandra Nalepa, Julia Gieras
– Hubert Mazur, Mieszko Luberda, Kacper Raniszewski

SREBRNY MEDAL
Kata indywidualne
– Nikodem Stawiarski
– Miłosz Wojtczak
– Hubert Irzyk
Kata drużynowe
– Maria Mecner, Zofia Mecner, Natalia Granna
– Bartłomiej Kochan, Hubert Irzyk, Jakub Ślusarczyk
– Wiktor Janusz, Patryk Kosek, Mikołaj Fiertak
Enbu
– Karolina Kosek, Wojciech Kochan
– Jan Pękala, Kuba Azierski
– Kinga Jaworek, Bartłomiej Kochan
– Hubert Irzyk, Jakub Ślusarczyk

BRĄZOWY MEDAL 
Kata indywidualne
– Zosia Fiertak
– Wojciech Kochan
– Maria Mecner
– Hania Janusz
– Jakub Ślusarczyk
Kata drużynowe
– Karolina Kosek, Wojciech Kochan, Gabriela Kiszka
Enbu
– Gabriela Kiszka, Bartosz Datka
– Zofia Mecner, Szymon Mecner
– Wiktor Janusz, Patryk Kosek

4 miejsca
Kata indywidualne
– Jakub Szeląg
– Oliwia Pękala
– Wioletta Wideł
– Emilia Pacławska
– Amelia Laszczyk
Kata drużynowe
– Oliwia Pękala, Julia Pogorzelska, Barbara Morajda
– Franciszek Fiertak, Bartosz Datka, Adam Datka
Enbu
– Franciszek Fiertak, Bartosz Datka
– Emilia Pacławska, Kuba Azierski
– Bartłomiej Kochan, Kacper Raniszewski
– Julia Pogorzelska, Wiktor Janusz