Liga AKT

2 kwietnia spotkaliśmy się w Dojo Kraków Plaza na kolejnych w tym roku rozgrywkach Ligi AKT.

Zawody trwały blisko 5 godzin. W tym czasie wystartowało 120 karateków. Na macie zmierzyli się posiadacze wszystkich stopni uczniowskich, od białego do brązowego pasa.

Rywalizacja jak zwykle była bardzo zacięta. O zwycięstwie decydowało wiele czynników – lepsza forma i dynamika ciała, większe skupienie, mocniejsze techniki, presja w podłoże, a także ogólne wrażenie.

Na najwyższych stopniach podium było nieco zmian. Niektórzy poprawili formę od ostatniej Ligi, inni potrzebują trochę więcej treningów.

Sensei Paweł starał się na bieżąco udzielać wskazówek startującym. Jak zaznaczył, ważne, żeby karatecy brali udział w jak największej liczbie zawodów, bo start w turnieju to najlepszy sprawdzian umiejętności, a także wyrabianie pewności siebie.

Wszystkie turnieje, zarówno te klubowe jak i wyjazdowe, mają przygotować naszych zawodników do startu w najważniejszej imprezie 2016 roku – Pucharze Świata Dzieci, który odbędzie się w październiku w Krakowie. Wyniki z zawodów lokalnych i regionalnych pomogą wyłonić kadrę klubu, która będzie nas reprezentować w październiku w Tauron Arenie Kraków.

Szczegółowe wyniki Ligi są dostępne tutaj.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.