Kurs Mistrzowski PUKT

25-osobowa ekipa karateków naszej Akademii wzięła udział w Kursie Mistrzowskim i Kursie Sędziowskim Polskiej Unii Karate Tradycyjnego. Szkolenie odbyło się w miniony weekend, 5-7 marca 2021 w Europejskim Centrum Budo – Dojo Stara Wieś.

Zgrupowanie było dedykowane sędziom, instruktorom, zawodnikom kadry oraz kandydatom na stopnie mistrzowskie Dan.

W sumie uczestniczyło w nim 120 osób z kilkunastu klubów w Polsce.

Szkoleniem sędziów zajęła się sensei Anna Kulczyńska, która omawiała z uczestnikami przepisy i gesty sędziowskie. Przeegzaminowała też sporą ekipę osób, które podwyższały swoje klasy sędziowskie.

Pozostała część grupy brała udział w Kursie Mistrzowskim pod okiem senseia Pawła Janusza i senseia Daniela Iwanka. Na tych treningach spotykali się głównie  zawodnicy kadry oraz kandydaci do egzaminu na stopnie mistrzowskie Dan.

W sobotę odbyły się sparingi, podczas których sędziowie praktykowali sędziowanie a zawodnicy testowali swoją formę, startując w kata i kumite.

Na zakończenie zgrupowania odbyły się egzaminy na stopnie mistrzowskie Dan, do których przystąpiło dwoje karateków AKT. Egzaminatorem był sensei Włodzimierz Kwieciński 9 Dan, prezydent Międzynarodowej Federacji Karate Tradycyjnego. Paulina Przewoźnik uzyskała stopień 2 Dan, Mariusz Chajec 1 Dan. Serdecznie gratulujemy!

fot. Andrzej Różycki, U1.media