Konsultacje w Starej Wsi

konsultacje20175 karateków AKT uczestniczyło w konsultacjach przygotowujących do egzaminów na stopnie mistrzowskie Dan. Szkolenie odbyło się w miniony weekend w Starej Wsi.

Głównym tematem noworocznych konsultacji było „Budo fundamentals”. Przez trzy dni grupa około pięćdziesięciu karateków uczyła się, jak w prawidłowy sposób trenować karate, aby nie wyrządzić sobie samemu krzywdy. Omawialiśmy biomechanikę każdego stawu ciała człowieka i tę wiedzę wykorzystywaliśmy przy prowadzeniu ruchów.  Sensei Włodzimierz Kwieciński kilkukrotnie zaznaczał, że 80% treningu powinno skupiać się na pracy u podstaw, a tylko 20% na rozwijaniu samego karate.

Dla mnie, jako fizjoterapeutki, zdrowy trening jest najważniejszy, dlatego tym bardziej ucieszyła mnie forma konsultacji. Dodatkowym, dodającym energii i cieszącym oko akcentem, była niesamowita zimowa sceneria Dojo.

Ja miałam jeszcze to szczęście, że byłam modelem w prezentowaniu kata bassai dai. Pozwoliło mi to zrozumieć sens każdego ruchu, a baczna obserwacja Mistrza i jego cenne uwagi przyczyniły się do poprawy moich błędów.

Uważam, że tak profesjonalnie przygotowane spotkania pozwalają każdemu karatece, bez względu na stopień zaawansowania, rozwijać się i budować jego karate.

Kamila Gawlińska