Karatecy i przedszkole Tygrysek pomagają Ukrainie

Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice wspólnie z Fundacją Ruchu i Promocji Zdrowia, prowadzącą Przedszkole Sportowo-Taneczne Tygrysek organizuje od 25 lutego zbiórkę dla ludności Ukrainy oraz rozmaitą pomoc dla uchodźców przybywających do Niepołomic.

ZBIÓRKA
25 lutego ruszyła zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla Ukrainy. Liczne dary przynoszone przez karateków oraz ich rodziny i przyjaciół są wysyłane transportem bezpośrednio na Ukrainę, by wspomóc ludność, która przebywa na terenach objętych wojną. Zebrane rzeczy trafiły m.in. do ludności Charkowa. Akademia i Przedszkole cały czas kontynuują zbiórkę!

PRZEDSZKOLE TYGRYSEK DLA DZIECI Z UKRAINY
Przedszkole Sportowo-Taneczne Tygrysek oferuje bezpłatną opiekę od 6.30 do 17.00 w swojej filii w Staniątkach dla dzieci uchodźców z Ukrainy. Zapewnia im posiłek, opiekę i pomaga odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Jak dotąd przedszkole przyjęło pod swoje skrzydła 20 dzieci. Wciąż może przyjąć kolejne maluchy. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod nr tel. 501 616 783.

BEZPŁATNE TRENINGI KARATE
Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice otworzyła swoje progi dla osób przyjeżdżających z Ukrainy. Zaprasza wszystkich – zwłaszcza dzieci – na bezpłatne treningi karate, zarówno do Dojo w Niepołomicach, jak i do Dojo w TAURON Arena Kraków.

Ważne, by pomóc naszym sąsiadom odnaleźć się w nowej rzeczywistości, po traumatycznych przeżyciach, jakich doświadczyli. Pierwszy krok to zaspokojenie podstawowych potrzeb uchodźców (nocleg, wyżywienie, odzież itd.). Istotne jest także inne wsparcie. Treningi karate mogą być dobrą odskocznią, ułatwią też integrację w naszej społeczności – zwłaszcza osobom, które planują zostać w Polsce na dłużej.

Jeśli znacie osoby z Ukrainy, które ćwiczą karate, bądź chciałyby rozpocząć treningi – kierujcie ich do Akademii Karate.