Jadą na podbój Wilna!

25 listopada na Litwie odbędzie się 1st Word Budo Karate Children’s Championship – Puchar Świata Dzieci. 58 najmłodszych zawodników naszej Akademii wyjeżdża do Wilna, by reprezentować klub i Polskę na najważniejszych zawodach tego roku.

Za karatekami długi okres przygotowań. Kadra dzieci szlifuje formę już od kilku tygodni – po 3 godziny dziennie, od poniedziałku do niedzieli. Zawodnicy trenują pod okiem senseia Michała Janusza (który jest głównym trenerem kadry dzieci) oraz senseia Pawła Janusza.

W Wilnie spodziewam się najmocniejszych drużyn z Europy i ze świata. Będzie to zdecydowanie największe wyzwanie przed naszymi zawodnikami w tym roku. Ciężko pracowali przez ostatnie 2 miesiące i zrobili duży postęp – przyznał Michał Janusz. – Oczekuję, że pokażą się z dobrej strony, prezentując wysoki poziom wyszkolenia, nie tylko technicznego, ale przede wszystkim mocny charakter. To będzie trudy bój, czasami start w pięciu konkurencjach, wiele godzin w pełnej gotowości. Wierzę, że sobie z tym wszystkim poradzą – dodaje.

Nad przygotowaniem młodych zawodników czuwał także sensei Paweł Janusz. – To najmłodsi karatecy, ale z wielkim sercem do treningu. Oni już są zwycięzcami, mocno trenowali i zrobili ogromny postęp. Patrząc na nich mam motywację do treningu i ciągłego studiowania karate, jestem spokojny o poziom w naszym klubie – przyznaje szef niepołomickiej Akademii Karate.

Z powodu kontuzji, na zawody niestety nie pojadą Jan Pękala i Jakub Ślusarczyk – zawodnicy kadry klubu. – Trzymam kciuki za Jaśka oraz za Kubę, żeby szybko wrócili do formy. Kuba mocno z nami trenował, niestety tydzień przed zawodami doznał kontuzji, która nie pozwala mu na start – stwierdził Michał Janusz.

Prezentujemy skład kadry klubu na Puchar Świata Dzieci:
1. Matoga Zuzanna
2. Dziedzic Eliza
3. Fiertak Zofia
4. Falasa Alan
5. Janusz Mikołaj
6. Luberda Alicja
7. Ropka Judyta
8. Faszczowa Alicja
9. Piątek Zuzanna
10. Migas Małgorzata
11. Kosek Karolina
12. Pędzich Wiktoria
13. Janusz Hanna
14. Baran Krzysztof
15. Szeląg Jakub
16. Stawiarski Nikodem
17. Kochan Wojciech
18. Datka Adam
19. Datka Bartosz
20. Wojtczak Miłosz
21. Granna Natalia
22. Baran Gabriela
23. Jarosz Julia
24. Kiszka Gabriela
25. Pacławska Emilia
26. Paluch Maria
27. Gieras Julia
28. Nalepa Ola
29. Jaworek Kinga
30. Tuleja Dawid
31. Waluś Witold
32. Ropka Adrian
33. Azierski Kuba
34. Dobrzański Leon
35. Fiertak Franciszek
36. Granna Filip
37. Jarosz Bartłomiej
38. Raniszewski Kacper
39. Kochan Bartłomiej
40. Mazur Hubert
41. Janusz Jan
42. Waluś Joanna
43. Męcner Maria
44. Męcner Zofia
45. Dziedzic Klaudia
46. Samborek Zuzanna
47. Datka Izabela
48. Pękala Oliwia
49. Avramenko Anastasija
50. Pogorzelska Julia
51. Irzyk Hubert
52. Joniec Piotr
53. Luberda Mieszko
54. Pawelec Jakub
55. Suś Jakub
56. Fiertak Mikołaj
57. Kosek Patryk
58. Janusz Wiktor

Wszystkim zawodnikom życzymy owocnych startów i mocno trzymamy kciuki!

Wyjazd na Litwę obejmuje nie tylko udział w zawodach, ale też zwiedzanie Wilna z przewodnikiem. Uczestnicy zobaczą m.in. Ostrą Bramę, ratusz, dawną dzielnicę żydowską, Uniwersytet Wileński-pałac prezydencki, kościół św. Piotra i Pawła, Cmentarz na Rossie, na którym spoczywa wielu Polaków. Przespacerują się też ulicami: Świętojańską, Zamkową, Niemiecką. Zwiedzą także wieżę telewizyjną (jedną z najwyższych budowli w Europie Wschodniej) oraz Muzeum Iluzji. Po zakończeniu zawodów dla wszystkich uczestników przewidziano uroczystą kolację z lokalnymi przysmakami oraz dyskotekę.

Dziękujemy za wsparcie finansowe wyjazdu przez Miasto i Gminę Niepołomice.