Gasshuku 2021

31-osobowa ekipa karateków z naszej Akademii uczestniczyła w tegorocznym Gasshuku w Dojo Stara Wieś. Było to najważniejsze, międzynarodowe zgrupowanie Polskiej Unii Karate Tradycyjnego.

W treningach wzięło udział około 150 uczestników z 25 klubów w Polsce. Przyjechali też karatecy z Litwy i Czech. Zgrupowanie trwało pięć dni – od 11 do 15 sierpnia 2021 – i w tym czasie, w sumie 12 prowadzących poprowadziło wiele godzin treningów, a także wykładów i szkoleń.

Ćwiczyliśmy pod okiem świetnych trenerów, takich jak: Włodzimierz Kwieciński 9 Dan, Paweł Krzywański 6 Dan, Rytis Bublevičius 6 Dan (Litwa), Paweł Janusz 5 Dan, Anna Kulczyńska 5 Dan, Marta Niewczas 5 Dan, Daniel Iwanek 4 Dan, Wojciech Kamiński 4 Dan, Anna Ranoszek 3 Dan, Paweł Karpow 3 Dan.

Program Gasshuku wypełniły też wykłady motywacyjnego, prowadzone przez Petera Grudniaka, prezesa zarządu Ergo Pro w Polsce i Honorowy Czarny Pas oraz Tomasza Teleja, trenera sprzedaży.
Dodatkowo, Paweł Karpow przeprowadził szkolenie na temat treningu karate z elementami integracji sensorycznej dla dzieci w wieku 5-8 lat.

Po egzaminach na stopnie mistrzowskie, które przeprowadził sensei Włodzimierz Kwieciński, 4 osoby: Kinga Jaworek, Anastasija Avramenko, Mieszko Luberda oraz Jakub Suś dołączyli do grona posiadaczy czarnych pasów w naszej Akademii. Dodatkowo Jan Bednarz otrzymał promocję na 2 Dan. Wszyscy zdali egzamin na bardzo dobrym poziomie. Serdecznie gratulujemy.

Część naszych karateków wystartowała też w pierwszym historycznym Goodwill Tournament Polskiej Unii Karate Tradycyjnego, który rozegrano 14 sierpnia. Można był obejrzeć wiele emocjonujących pojedynków. Najciekawszą walką była finałowa, pomiędzy Pawłem Tomasikiem a Wiktorem Staszakiem. Po 3 pojedynkach, trwających po 1,5 minuty, ostatecznie zwyciężył Wiktor Staszak, jednak walka była bardzo zacięta, żaden z zawodników nie odpuszczał do końca.

Gratulujemy wszystkim startującym!

Szczegółowe wyniki:
juniorzy młodsi/juniorzy
kobiety
1. Julia Pogorzelska (AKT Niepołomice)
2. Joanna Łyżwińska (AKT Niepołomice)
3. Zuzanna Mazur (AKT Rzeszów)
4. Masza Wawszczyk (MKKT Nikobushi)
mężczyźni
1. Jan Szelągowski (MKKT Nikobushi)
2. Wiktor Janusz (AKT Niepołomice)
3. Wiktor Bis (Akademia Karate Daniela Iwanka)
4. Piotr Ropka (AKT Niepołomice)
seniorzy:
1. Wiktor Staszak (AKT Niepołomice)
2. Paweł Tomasik (AKT Niepołomice)
3. Adrian Kowalski (Klub Karate RONIN Głuchołazy)
4. Jan Bednarz (AKT Niepołomice).

Po intensywnych treningach, uczestnicy spotkali się na Sayonara party, by wspólnie bawić się ostatniego wieczoru Gasshuku.

Wydarzenie dofinansowane ze środków Miasta i Gminy Niepołomice