Gasshuku 2017

Za nami kolejne międzynarodowe zgrupowanie karate tradycyjnego – Gasshuku 2017. 15-20 sierpnia w Dojo Stara Wieś spotkało się 260 karateków z 18 państw, w tym 12-osobowa ekipa z AKT Niepołomice-Kraków.

Gasshuku to długoletnia tradycja wakacyjnych spotkań karateków z różnych części świata. Pod okiem znakomitych mistrzów zgłębiają tajniki karate tradycyjnego. Seminarium jest organizowane w Polsce od 1990 roku. Od 8 lat odbywa się w Dojo Stara Wieś.

W tym roku szkolenie prowadzili: Albert Cheah Sensei (USA), Mahmoud Tabassi Sensei (USA), Nelson Carrion Sensei (Urugwaj), Ilija Jorga Soke (Serbia) oraz Włodzimierz Kwieciński Sensei (Polska).

Program zgrupowania wypełniły treningi odbywające się w dwóch sesjach, porannej i popołudniowej – w sumie 5 godzin dziennie. W pierwszej części seminarium uczestnicy zgłębiali tajniki kata, w kolejnej kumite. Kolejne treningi poświęcono aplikacji.

W sobotę mieliśmy okazję wysłuchać wykładu motywacyjnego wygłoszonego przez Dariusza Sikorskiego: „Think big – open your mind”.

W Gasshuku wzięli udział karatecy z: Anglii, Austrii, Armenii, Brazylii, Czech, Hiszpanii, Izraela, Japonii, Litwy, Łotwy, Rosji, Rumunii, Serbii, Ukrainy, Urugwaju, USA, Włoch i Polski.

Pod koniec Gasshuku odbyły się egzaminy na stopnie mistrzowskie Dan. Natalia Janusz zdała na 1 Dan. Serdecznie gratulujemy!