Gasshuku 2016

Sierpień to jak co roku czas Gasshuku, międzynarodowego zgrupowania karate tradycyjnego. W Dojo Stara Wieś spotkało się 320 karateków z 15 państw. Nie mogło tam zabraknąć ekipy AKT.

Gasshuku odbywa się nieprzerwanie od 26 lat (od 1990 roku). Od wielu lat w szkoleniu uczestniczą niepołomiccy karatecy.

Tegoroczny program zgrupowania wypełniły treningi odbywające się w dwóch sesjach, porannej i popołudniowej – w sumie 6 godzin dziennie. Dodatkowo, zawodnicy kadry narodowej PZKT uczestniczyli w wieczornym treningu przygotowującym do zbliżających się mistrzostw świata w Krakowie.

Pod koniec zgrupowania odbyły się egzaminy na stopnie mistrzowskie Dan. Przystąpiło do nich troje karateków AKT: Jerzy Luberda, Iga Dumieńska i Jan Bednarz. Czekamy na wyniki, które niebawem ukażą się na www.karate.pl.

Instruktorami Gashhuku byli: sensei Albert Cheah (USA) – założyciel i główny instruktor najstarszego dojo karate tradycyjnego w Orange County (Kalifornia) – Orange County Japan Karate Association, sensei Mahmoud Tabassi (USA) – wiceprezydent Światowej Federacji Karate Tradycyjnego (WTKF), sensei Nelson Carrion (Urugwaj) -członek Zarządu WTKF (Sekretarz Generalny) oraz Włodzimierz Kwieciński – prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego.