Finał Polskiej Ligi Karate

Znamy już wyniki Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego. Po podsumowaniu wszystkich trzech turniejów, Wiktor Staszak zajmuje drugie, Paweł Tomasik czwarte miejsce. Finałowe rozgrywki odbyły się 29 kwietnia w Gdańsku.

Wiktor Staszak zwyciężył w trzecim turnieju Ligi i podobnie jak w pierwszym turnieju (w którym również był najlepszy) w finale spotkał się z Michałem Sową z Bytomia.

Mamy z Pawłem Tomasikiem jeszcze sporo do wypracowania, ale nasza forma zmierza ku dobremu. Na ostatnim turnieju czułem się zdecydowanie lepiej niż na dwóch poprzednich. Na pewno duży wpływ na to miały rady i podpowiedzi senseia Pawła i senseia Michała na treningach przygotowujących – przyznaje Wiktor Staszak.

Wiktor w drugim turnieju zajął piąte miejsce, co w ostatecznej klasyfikacji przyniosło mu drugą pozycję oraz prawo startu w Pucharze Świata, który 3 czerwca odbędzie się w Łodzi.

Paweł Tomasik w pierwszym turnieju był czwarty, w kolejnym wywalczył drugą pozycję i w trzecim turnieju był ponownie czwarty. To przyniosło mu czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.

W Gdańsku, w ocenie trenera Pawła Janusza, radził sobie bardzo dobrze. W pierwszej walce pokonał Adriana Zwierzchowskiego, wykonując dwukrotnie technikę kizami zuki. Potem zwyciężył pojedynek kitei z Damianem Tomasikiem. Po rundzie kata był trzeci. W walce o trzecie miejsce spotkał się ponownie z Damianem Tomasikiem. Ostatecznie rywal okazał się lepszy.

Dobrze mi się walczyło w sobotnim turnieju. Udział w Lidze to fajne doświadczenie, cieszę się, że mogłem się zmierzyć z jednymi z najlepszych zawodników – stwierdza Paweł Tomasik.

Zarówno Wiktor, jak i Paweł w tym roku zadebiutowali w Polskiej Lidze Karate Tradycyjnego. Tym bardziej cieszy tak dobry wynik.

Gratulujemy!