Duży sukces naszych karateków w Mistrzostwach Europy w Portugalii

Świetny wynik naszych zawodników podczas 35. Mistrzostw Europy w Karate Tradycyjnym w Portugalii (24-28 października 2023). Karatecy Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków wywalczyli w zawodach 16 medali – 5 złotych, 4 srebrne i 7 brązowych!

Polska Reprezentacja zdobyła w Portugalii w sumie 46 medali (13 złotych, 16 srebrnych, 17 brązowych), udowadniając, że należy do grona najlepszych na kontynencie.

Zawody odbyły się w Vila do Conde, gdzie zjechali reprezentanci z 14 państw (Armenia, Bośnia i Hercegowina, Czechy, Francja, Izrael, Macedonia, Niemcy, Polska, Portugalia, Rumunia, Serbia, Słowenia, Wielka Brytania, Włochy).

Niepołomiczanie po Mistrzostwo Europy sięgnęli 5 razy – trzykrotnie w konkurencjach indywidualnych i dwukrotnie w drużynowych. Mistrzynią Europy w kata indywidualnym została Natalia Janusz. Najlepsi w kumite indywidualnym okazali się Wiktor Staszak (senior) i Wiktor Janusz (młodzieżowiec). Mistrzostwo Europy wywalczyły też drużyny kumite kobiet i mężczyzn.

Polacy zdobyli na tych mistrzostwach najwięcej medali (w sumie 46), jednak w klasyfikacji generalnej uplasowali się na drugim miejscu, zaraz po Rumunii, gdyż rumuńscy zawodnicy zdobyli więcej złotych medali (16 złotych, 9 srebrnych i 15 brązowych: łącznie 40). Na trzeciej pozycji była Portugalia z sumą 17 medali (6 złotych, 2 srebrne i 9 brązowych).