AKT Niepołomice najlepszym klubem 2022 roku

Nasza Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków otrzymała tytuł najlepszego klubu Polskiej Unii Karate Tradycyjnego w 2022 roku. Kilku naszych karateków zwyciężyło też w swoich kategoriach wiekowych zdobywając tytuły najlepszych zawodników 2022 roku.

Uroczysta Gala PUKT odbyła się 11 lutego 2023 w Lublinie. Kluby nagrodzono w 4 kategoriach: za ilość przeprowadzonych egzaminów na stopnie uczniowskie kyu, ilość indywidualnych licencji PUKT, liczbę osób uczestniczących w aktywnościach PUKT oraz liczbę startujących zawodników w imprezach PUKT. We wszystkich tych kategoriach najlepsza okazała się Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków. Nie inaczej było w klasyfikacji generalnej, gdzie liczyły się punkty z tych wszystkich 4 kategorii. Tutaj również po najwyższe miejsce na podium sięgnął nasz klub.

Wyniki klasyfikacji generalnej przedstawiają się następująco:

1 miejsce – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków
2 miejsce – Łódzka Akademia Karate Tradycyjnego
3 miejsce – UKS Pomerania Szczecin
4 miejsce – Akademia Sportu Chikara
5 miejsce – Klub Karate Tradycyjnego Chidori

Sporo wyróżnień zgarnęli też nasi zawodnicy.

Jan Janusz został najlepszym zawodnikiem 2022 roku w kategorii kadet.
Wiktor Janusz został najlepszym zawodnikiem 2022 roku w kategorii junior.
Joanna Łyżwińska została najlepszą zawodniczką 2022 roku w kategorii młodzieżowiec.
Wiktor Staszak został najlepszym zawodnikiem 2022 roku w kategorii senior.

Ponadto statuetkę za osiągnięcie roku w kategorii senior otrzymał Paweł Tomasik za zdobycie podwójnego mistrzostwa świata w kumite indywidualnym w kategorii senior (podczas Mistrzostw Świata WTKF w Brazylii i Mistrzostwa Świata ITKF w Słowenii).

Z kolei tytuł Drużyny Roku 2022 otrzymała ekipa w składzie: Paweł Tomasik (AKT Niepołomice), Wiktor Staszak (AKT Niepołomice), Arsenij Karpow (UKS Pomerania Szczecin), Kamil Bury (KKT Chidori).

Oprócz statuetek i wyróżnień zawodnicy i najlepsze kluby PUKT otrzymali też czeki finansowe na dofinansowanie udziału w aktywnościach PUKT w 2023 roku.

W czasie Gali wyróżniono też sędziów międzynarodowych. Z naszej Akademii statuetkę odebrała Katrin Kargbo i Valentyn Avramenko.

Dopełnieniem Gali był japoński spektakl „Przepis na Cohena”, który odbył się po zakończeniu części oficjalnej.

Więcej informacji na www.pukt.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym!

Uroczysta Gala PUKT