17. Turniej Mikołajkowy za nami

17. Turniej Mikołajkowy przeszedł do historii. 3 grudnia karatecy AKT spotkali się w Hali 100-lecia w Krakowie na naszym corocznym święcie.

W turnieju wzięło udział ponad pół tysiąca karateków z naszej Akademii. Wydarzenie było połączone z Międzynarodowym Dniem Osób z Niepełnosprawnościami i gościliśmy przy tej okazji karateków z Gruszek, którzy wykonali przed tysięczną publicznością pokaz. Zaprezentowali się na centralnej macie wykonując podstawowe techniki karate, ćwiczenia sprawnościowe, a także uderzenia w packi. Ich występ wzbudził wiele emocji i wywołał gromkie brawa wśród publiczności. Pokazy sporo kosztowały samych występujących, którzy nie kryli podekscytowania, jednak były także źródłem satysfakcji. Taki występ to dla karateków okazja do pokonywania rozmaitych lęków i budowania wiary w siebie. W nagrodę na każdego czekał medal, pluszowy miś oraz paczka od świętego Mikołaja.

Jako następni na głównej macie zaprezentowali się zawodnicy biorący udział w Turnieju Pierwszego Kroku. To najmłodsi karatecy z białymi pasami, którzy w formie pokazu zaprezentowali podstawowe techniki karate i wykonali kilka ćwiczeń sprawnościowych. Następnie zmagania ruszyły już na 5 matach i pojedynki rozpoczęły się wśród nieco bardziej zaawansowanych zawodników. Karatecy rywalizowali systemem każdy z każdym, co gwarantowało wyjście na matę przynajmniej kilka razy. Co więcej, aby stanąć na najwyższym miejscu podium, trzeba było stoczyć kilka zwycięskich pojedynków.

Niezależnie jednak od wyników na każde dziecko czekał medal, prezenty i pluszowy miś, do którego bardzo chętnie tuliły się maluchy.
Wydarzenie wsparli: Gmina Niepołomice, Miasto Kraków oraz Fundacja Promocji i Rozwoju Sportu PROLAND,

To było wyjątkowe wydarzenie pełne sportowych emocji i niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego święta dla naszych najmłodszych karateków.

Turniej Mikołajkowy