17. Letnia Akademia Karate za nami

Początek wakacji w Niepołomicach to od kilkunastu lat czas Letniej Akademii Karate. Nie inaczej było i w tym roku. Nasza Akademia Karate Tradycyjnego zorganizowała obóz już po raz siedemnasty, choć tym razem w nieco zmienionej formule.

Letnia Akademia trwała od poniedziałku 29 czerwca do piątku 3 lipca, jednak z uwagi na pandemię, dzieci nie nocowały w niepołomickiej podstawówce, jak to było do tej pory. Spotykały się codziennie o 8.00 rano, by razem z innymi karatekami do godz. 18.00 aktywnie spędzić czas. Senseiowie zapewniali obozowiczom wiele atrakcji.

Treningi karate były stałym punktem programu. Poza tym karatecy zaliczyli wizytę na basenie i w kinie. Spotkali się też z rycerzami z Niepołomickiego Bractwa Rycerskiego, którzy opowiedzieli o swojej pasji i zaprezentowali rycerskie zbroje i stroje dam dworu.

Dzieciom bardzo przypadły do gustu warsztaty sushi. Wspólnie z senseiami przygotowali pyszne porcje, by potem wspólnie je degustować. Z kolei podczas warsztatów o Japonii poznali sekrety japońskiego liczenia. W wolnej chwili spacerowali po mieście, zwiedzając jego atrakcje. Wspięli się też na Kopiec Grunwaldzki. Był też czas na mecze piłki nożnej na orliku oraz gry i zabawy ruchowe.

Letnia Akademia Karate 2020