118 medali podczas Mistrzostw Polski Polskiej Unii Karate Tradycyjnego

Grad medali i Puchar dla najlepszego klubu Mistrzostw Polski Polskiej Unia Karate Tradycyjnego! Z takim wynikiem zakończyli weekendowe zmagania (11-12 czerwca 2022) w Lublinie zawodnicy Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków. Nasi zawodnicy wywalczyli w sumie 118 medali! 45 krążków (18 złotych, 16 srebrnych i 11 brązowych) zdobyli najstarsi zawodnicy w kategoriach od juniora młodszego do mastera. Z kolei aż 73 medale (30 złotych, 16 srebrnych i 27 brązowych) przywieźli najmłodsi wojownicy AKT.

Po raz drugi Akademia zdobyła też puchar dla najlepszego klubu podczas mistrzostw (pierwszy puchar zawodnicy AKT zgarnęli 2 tygodnie wcześniej podczas Open Traditional Karate-Do World Cup we Wrocławiu).

W klasyfikacji generalnej (podczas obu dni zawodów w Lublinie) Akademia Karate Tradycyjnego Kraków-Niepołomice zdobyła 244 punkty, zajmując tym samym bezkonkurencyjnie pierwsze miejsce. Puchar za drugie miejsce powędrował do Klubu Karate Tradycyjnego Chidori (74 punkty). Na trzecim miejscu uplasowała się Akademia Sportu Chikara (70 punktów).

Hala Widowiskowo-Sportowa Globus w Lublinie w obu dniach zawodów zgromadziła 700 zawodników Polskiej Unii Karate Tradycyjnego.
Pierwszego dnia na 6 matach rywalizowali najstarsi karatecy. Drugi dzień należał do najmłodszych. Pół tysiąca maluchów startowało przez kilka godzin na 7 planszach.

Wydarzeniem towarzyszącym był uroczysty przemarsz po centrum Lublina, po zakończeniu pierwszego dnia zmagań. Pokaz wykonany przez kilkuset karateków na schodach lubelskiego zamku zrobił niesamowite wrażenie. Karatecy, prowadzeni przez bębniarza, spod zamku przeszli na Plac Litewski, gdzie wspólnie wykonali kata heian shodan.

Brawa dla wszystkich startujących! Karatecy AKT po raz kolejny pokazali świetne przygotowanie techniczne, hart ducha i wolę zwycięstwa podczas pojedynków. Na macie niejednokrotnie obserwowaliśmy widowiskowe akcje w wykonaniu naszych zawodników.

Dziękujemy trenerom, którzy czuwali nad przygotowaniem zawodników do mistrzostw. W treningi szkoleniowe zaangażowani byli: Paweł Janusz, Michał Janusz, Natalia Janusz, Wiktor Staszak, Paweł Tomasik, Bogusław Nowak, Zosia Tkaczewska, Jan Bednarz oraz Marta Tarabuła-Fiertak.

Dziękujemy Panu Maćkowi Datce za świetną obsługę fotograficzną zawodów.