10 Asów Małopolski

Sensei Paweł Janusz i Wiktor Staszak w gronie najwybitniejszych sportowców regionu. Dzisiaj w hotelu Galaxy w Krakowie na uroczystej Gali Sportu odebrali wyróżnienia w plebiscycie 10 Asów Małopolski.

Wśród 10 nagrodzonych aż dwoje to nasi mistrzowie karate tradycyjnego. Listę laureatów otworzył Rafał Majka, brązowy medalista olimpijski. Tuż za nim uplasowała się wioślarka Maria Springwald oraz szachista Jan Krzysztof Duda. Sensei Paweł i Wiktor usytuowali się odpowiednio na piątym i szóstym miejscu. Pełna lista laureatów poniżej.

Dziennik Polski zorganizował plebiscyt już po raz 25. Przybyłych gości powitał redaktor naczelny „Dziennika Polskiego” Marek Kęskrawiec, który pogratulował wszystkim sportowcom wspaniałych osiągnięć.

Sensei Paweł już po raz trzeci w karierze został mistrzem świata w kata indywidualnym i drużynowym. – To był wyjątkowy rok. Cieszę się ze zdobytych tytułów, ale chyba bardziej cieszy mnie, że udało nam się zorganizować wspaniałą imprezę, historyczne Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym w Tauron Arenie Kraków – zaznaczył odbierając wyróżnienie.

Wiktor, podwójny złoty medalista październikowych mistrzostw świata, po otrzymaniu statuetki powiedział, że cieszy się, że dzięki takim konkursom może promować karate tradycyjne, sport, który kocha.

Iga Dumieńska była pretendentką do tytułu Nadzieja Małopolski. I choć nie stanęła na podium w plebiscycie, to i tak ma wiele powodów do radości. W tym roku zdobyła dwa złote medale – jeden podczas mistrzostw świata, drugi w czasie mistrzostw Europy.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim, za oddane głosy.

Pełna lista laureatów:
1. Rafał Majka, kolarstwo
2. Maria Springwald, wioślarstwo
3. Jan Krzysztof Duda, szachy
4. Rafał Sonik, rajdy terenowe
5. Paweł Janusz, karate tradycyjne
6. Wiktor Staszak, karate tradycyjne
7. Anna Treter-Wierciak, lekkoatletyka
8. Kamil Stoch, skoki narciarskie
9. Michał Derus, lekkoatletyka
10. Wojciech Wojdak, pływanie

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości.