Mistrzostwa Polski 2018

Świetny występ karateków AKT podczas Mistrzostw Polski w Karate Tradycyjnym, które rozegrano 16 i 17 czerwca w Opolu. Nasi zawodnicy 6 razy wywalczyli Mistrzostwo Polski, 6 razy zostali wicemistrzami i 4-krotnie zdobyli 3 miejsce. Ponadto Wiktor Staszak – z wynikiem 5 medali – otrzymał tytuł najlepszego zawodnika mistrzostw.

W zawodach wystartowało 350 zawodników z 53 klubów w Polsce.

Po 1,5 roku przerwy w startach, do rywalizacji wrócił sensei Paweł Janusz. W kata indywidualnym zajął drugie miejsce, co jest dobrym początkiem do rozpoczęcia przygotowań do najważniejszych zawodów roku – mistrzostw świata w Kanadzie. Ponadto został mistrzem Polski w kata drużynowym wraz z Wiktorem Staszakiem i Michałem Januszem, który również wrócił do startów po 3 latach przerwy.

Mistrzostwo Polski w kata drużynowym wywalczyły też: Katrin Kargbo, Anna Mleko i Joanna Musiał. Zawodniczki wystartowały w tym składzie już po raz 11 (po raz 9 zdobyły złoty medal).

Bardzo dobrze spisały się nasze juniorki: Iga Dumieńska, Agata Gil i Barbara Morajda, które zostały mistrzyniami Polski w kumite drużynowym. To pierwszy złoty medal kobiet w tej konkurencji w historii niepołomickiego klubu. Iga Dumieńska bezkonkurencyjna była też w kata indywidualnym, zdobywając złoty medal.

Tytuł Mistrza Polski w fukugo obronił Wiktor Staszak. Złoto wywalczył także w konkurencji kumite.

Postępy widać też w walkach juniorów. Coraz lepiej na macie radził sobie Dawid Nowak, który zdobył wicemistrzostwo w kumite.

To były dobre starty, chociaż w zasięgu możliwości było znacznie więcej. Wielu zawodników nie wykorzystało swojego pełnego potencjału. Teraz jest czas, żeby przepracować na treningach wszystkie niedociągnięcia i jak najlepiej przygotować się do mistrzostw świata w Kanadzie – skomentował występy podopiecznych Paweł Janusz.