58 medali podczas I Memoriału Witolda Kwiecińskiego

20 czerwca 2026 roku w Łodzi odbyły się dwa prestiżowe wydarzenia Polskiej Unii Karate Tradycyjnego – Polska Liga Karate Tradycyjnego – I Memoriał Witolda Kwiecińskiego oraz Liga Mistrzów Karate Tradycyjnego. Zawody zgromadziły 600 zawodników z 28 klubów z całej Polski i były drugim turniejem rankingowym Polskiej Unii Karate Tradycyjnego w sezonie 2026.
Reprezentanci Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice po raz kolejny pokazali wysoki poziom sportowy, zdobywając łącznie aż 58 medali: (21 złotych, 20 srebrnych, 17 brązowych).
Tak imponujący dorobek medalowy pozwolił naszej Akademii znaleźć się w gronie najskuteczniejszych klubów zawodów i potwierdził doskonałe przygotowanie zawodników do najważniejszych startów sezonu.
Tegoroczna edycja miała wyjątkowy charakter. Po raz pierwszy środowisko karate tradycyjnego spotkało się na Memoriale Witolda Kwiecińskiego – wybitnego karateki, reprezentanta Polski i osoby, która na trwałe zapisała się w historii polskiego karate. W Łodzi, jego rodzinnym mieście, zawodnicy, trenerzy i działacze wspólnie oddali hołd jego pamięci.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom, trenerom oraz rodzicom. Dziękujemy za zaangażowanie, ciężką pracę i godne reprezentowanie Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice.
Jesteśmy dumni z każdego startu, każdego pojedynku i każdego zdobytego medalu. Przed nami kolejne wyzwania i kolejne okazje do sportowych sukcesów.
Szczegółowe wyniki:
POLSKA LIGA KARATE TRADYCYJNEGO – I MEMORIAŁ WITOLDA KWIECIŃSKIEGO
II TURNIEJ
44 medale:
15 złotych medali
15 srebrnych medal
14 brązowych medali
KATA INDYWIDUALNE
złoty medal
Michalina Mach
Iga Gwóźdź
Liliana Bazan
Antonia Kalicińska
Anna Krok
Wiktor Górkiewicz
Kajetan Wyszyński
srebrny medal
Paulina Wojtas
Emilia Pacławska
Bartłomiej Pomierny
Dominik Gołąb
Aleksander Haręzga
Franciszek Czyż
Krzysztof Krok
brązowy medal
Amelia Czop
Natalia Cybulska
Milena Mrugacz
Stanisław Olszyński
Filip Wójcik
Maksymilian Zakrzewski
Jan Łanowy
Aleksander Łanowy
IV miejsce
Izabela Pomierny
Alicja Makulska
Zuzanna Matoga
Szymon Czop
KUMITE INDYWIDUALNE
złoty medal
Michalina Mach
Alicja Makulska
Zuzanna Banaś
Anna Krok
Bartłomiej Pomierny
Wiktor Górkiewicz
Kajetan Wyszyński
Filip Wójcik
srebrny medal
Amelia Czop
Karolina Głocka
Maja Żylska
Antonia Kalicińska
Dominik Gołąb
Aleksander Haręzga
Jan Łanowy
Aleksander Łanowy
brązowy medal
Oliwia Szybińska
Aleksandra Jasińska
Paulina Wojtas
Liliana Bazan
Stanisław Olszyński
Franciszek Czyż
IV miejsce
Iga Gwóźdź
Sara Cichy
Adam Mach
LIGA MISTRZÓW KARATE TRADYCYJNEGO
II TURNIEJ
14 medali:
6 złotych medali
5 srebrnych medali
3 brązowe medale
KATA INDYWIDUALNE
złoty medal
Hanna Janusz
Martyna Morajko
Mikołaj Janusz
srebrny medal
Wiktoria Kawula
Wiktor Janusz
brązowy medal
Gabriela Kiszka
Wiktor Staszak
IV miejsce
Judyta Ropka
Oliwia Pękala
Joanna Łyżwińska
Alan Falasa
Jan Janusz
Jan Bednarz
KUMITE INDYWIDUALNE
złoty medal
Karolina Kosek
Jan Janusz
Wiktor Staszak
srebrny medal
Hanna Janusz
Wiktoria Kawula
Mikołaj Janusz
brązowy medal
Wiktor Janusz
IV miejsce
Joanna Łyżwińska
Jan Bednarz

