15 medali na Mistrzostwach Świata w Portugalii!

Zakończyły się 22. Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym ITKF Global w Portugalii. Zawodnicy AKT zdobyli aż 15 medali (4 złote, 6 srebrnych, 5 brązowych)  podczas imprezy rozegranej od 13 do 15 października 2024 w Vila do Conde.

Polska reprezentacja wywalczyła w sumie aż 25 medali! (6 złotych, 7 srebrnych, 12 brązowych) Drużyna z Polski w klasyfikacji generalnej zajęła 3 miejsce. Wyprzedziła nas Brazylia z ilością 26 medali oraz Egipt (35 medali).

Mistrzem Świata w kumite seniorów został Paweł Tomasik. Podwójnym Mistrzem Świata młodzieżowców w fukugo i kumite został Wiktor Janusz. Po złoto w kata indywidualnym juniorów sięgnęła też Gabriela Kiszka!

Brawa dla wszystkich zawodników oraz trenerów za świetne przygotowanie do startów – Paweł Janusz, Michał Janusz